Pradžia EN

Rugsėjo 25 d. Vilniuje vyks penktasis tarptautinis Lietuvos ir Japonijos tyrėjų simpoziumas

2018-09-25 Lietuvos mokslo tarybą Registracija vyksta iki 2018-09-19

Rugsėjo 25 d. Vilniuje vyks tarptautinis mokslo simpoziumas, kuriame susitiks gyvybės mokslų Lietuvos ir Japonijos aukšto lygio tyrėjai aptarti naujausių abiejų šalių pasiekimų moksliniuose tyrimuose, pristatyti tai, kur krypsta tyrėjų dėmesys, kuriose srityse bendradarbiavimas galėtų tęstis ir stiprėti, o kur mokslinių tyrimų temos atveria naujas partnerystės galimybes.

Lietuvos–Japonijos mokslo simpoziumą penktus metus rengia Lietuvos mokslo taryba bendradarbiaudama su Japonijos mokslo skatinimo organizacija (Japan Society for the Promotion of Science, JSPS) ir padedant Lietuvos Respublikos ambasadai Japonijoje. Antrą kartą simpoziumas vyks Vilniuje.

Simpoziume pranešimą skaitys prof. dr. Makoto Asashima (Teikyo universitetas), kuris su savo tyrėjų grupe identifikavo aktivino baltymą (1990 m.). Prof. Taisuke Tomita (Tokijo universitetas) pristatys su kolegomis iš Lietuvos vykdomus Alzhaimerio ligos tyrimus, apie savo darbus pasisakys pasaulyje vienas žinomiausių ortopedijos chirurgų Dr. Mitsuo Ochi (Hirošimos universitetas), inkstų veiklą tyrinėjantis prof. Ryuichi Nishinakamura (Kumamoto universitetas). Pranešimus skaitys Lietuvos sveikatos mokslų universiteto klinikinės farmakologijos ekspertas prof. Romaldas Mačiulaitis, sporto traumų ortopedijos chirurgas prof. Rimtautas Gudas ir Lietuvos mokslų akademijos narė prof. Vilmantė Borutaitė, taip pat Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto prof. Renata Šimkūnaitė-Rizgelienė.

Į simpoziumą Vilniuje atvyksta JSPS biuro Stokholme direktorius dr. Tadaharu Tsumoto, simpoziumo dalyvius sveikins Lietuvos ambasadorius Japonijoje J. E. Gediminas Varvuolis bei Japonijos ambasados Lietuvoje atstovas.

Rengėjai kviečia gyvybės mokslų ir su jais susijusių mokslo sričių tyrėjus dalyvauti penktame Lietuvos–Japonijos simpoziume, kuris svarbus patyrusiems ir pradedantiems tyrėjams, ieškantiems idėjų mokslinei partnerystei, norintiems susipažinti su dviejų šalių tyrėjų pasiekimais. Simpoziumas yra tarptautinis, tikimasi, kad jis pritrauks ir kaimyninių šalių tyrėjus, besidominčius Lietuvos ir Japonijos mokslininkų vykdomais tyrimais.

Renginys vyks rugsėjo 25 d. 9.30 val. Lietuvos mokslo taryboje, Gedimino pr. 3, Vilnius. Registraciją į renginį iki rugsėjo 19 d.

Programme (EN).pdf
Poster.jpg

Registracija jau baigta!