Pradžia EN

Europos Komisija finansuos pirmąjį Lietuvos „Pažangos sklaidos ir dalyvavimo plėtros“ „Twinning“ projektą

Informacija pareiškėjams ir projektų vykdytojams

Kauno technologijos universiteto (KTU) ekonomikos projektas “Knowledge-Empowered Entrepreneurship Network” pripažintas vienu iš 30, laimėjusių Europos Komisijos (EK) „Pažanga sklaidos ir dalyvavimo plėtros“ (Twinning) finansavimą. Tai pirmasis Lietuvos projektas, laimėjęs šį programos „Horizontas 2020“ konkursą.

Konkursas skelbtas 2017 m. (H2020-WIDESPREAD-05-2017 – Twinning), jame dalyvavo institucijos iš 53 šalių (iš jų plėtros šalių – 26: 15 ES narių ir 11 asocijuotų šalių), pateikusių 483 paraiškų (2000 dalyvių). Lietuvos institucijos pateikė 29 projektus (35 dalyviai iš Lietuvos), iš jų 7 – KTU.

EK finansuoja „Pažanga sklaidos ir dalyvavimo plėtros“ projektus, siekdama išnaudoti Europos talentų potencialą, užtikrinti, kad inovacinė ekonomika tolygiai apimtų visą Europos Sąjungą (ES), o su ja – ir pažangus mokslas. Tam pagal šią priemonę EK yra numačiusi 4 veiklas, viena iš jų skirta „Twinning“ projektams, suteikianti galimybę pasikeisti žiniomis ir gerąją patirtimi per mokslo personalo mainus tarp plėtros (angl. widening) šalių ir aukščiausio lygio mokslinių tyrimų institucijų iš viso pasaulio.

„Pažangos sklaidos ir dalyvavimo plėtros” konkursuose gali dalyvauti institucijos iš 15 ES plėtros šalių, kurių mokslinių tyrimų ir inovacijų vykdymo lygio rodiklis nesiekia 70 proc. ES vidurkio. Tai – Bulgarijos, Čekijos Respublikos, Estijos, Kipro, Kroatijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Liuksemburgo, Maltos, Portugalijos, Rumunijos, Slovakijos, Slovėnijos, Vengrijos) ir asocijuotų ES narių institucijos. Taip pat asocijuotos šalys: Albanija, Armėnija, Bosnija ir Hercegovina, Farerų salos, Makedonija, Gruzija, Moldova, Juodkalnija, Serbija. Tunisas, Turkija ir Ukraina.

Plačiau apie priemonę Europos Komisijos tinklalapyje ir Lietuvos mokslo tarybos interneto svetainėje.

2018 m. kvietimą (WIDESPREAD -03-2018: Twinning) planuojama skelbti gegužės 15 d.