Pradžia EN

Informacinių ir komunikacijos technologijų mokslų srities tyrėjai kviečiami dalyvauti programos CHIST-ERA 2018 m. kvietimui teikti paraiškas skirtoje mokslinėje konferencijoje birželio 19-21 d.

Kitos Lietuvos ir užsienio mokslo naujienos

CHIST-ERA tarptautinės iniciatyvos, kurioje nuo 2017 m. dalyvauja ir Lietuvos mokslo taryba, koordinatoriai kviečia į š. m. birželio 19-21 d. Helsinkyje vyksiančią atvirą mokslinę konferenciją, skirtą nustatyti 2018 m. kvietimo aprėptį ir temines gaires.

2018 m. CHIST-ERA kvietime paraiškos bus priimamos pagal šias anksčiau patvirtintas temas:

1) Analoginiai skaičiavimai dirbtiniam intelektui (angl. Analog Computing for Artificial Intelligence).

2) Intelektualieji skaičiavimai dinamiškoms įtinklintoms aplinkoms (angl. Intelligent Computation for Dynamic Networked Environments).

Preliminarūs trumpi temų aprašymai su raktažodžiais pateikiami čia.

Konferencijoje pranešimus skaitys pasaulyje pripažinti nformacinių ir komunikacijos technologijų srities mokslininkai, bus rengiami stendiniai pristatymai  ir panelinės diskusijos. Renginio metu patys mokslinės bendruomenės nariai galės tiesiogiai prisidėti prie būsimo kvietimo apimsimo mokslinių tyrimų lauko apibrėžimo, padiskutuoti apie ateities iššūkius šioje mokslo srityje, apsikeisti kontaktais su kolegomis ir aptarti bendradarbiavimo galimybes CHSIT-ERA ar kituose projektuose.

Išsamesnė informacija apie renginį ir dalyvių registracijos forma pateikiama čia.

Primename, kad CHIST-ERA (angl. European Coordinated Research on Long-Term Challenges in Information and Communication Sciences and Technologies) yra „Horizontas 2020“ schemos „ERA-NET Cofund“ programa, pagal kurią finansuojami informacijos ir komunikacijos mokslinių tyrimų ir technologijų projektai.